Open positions

2022.01.13.

Kedves új és régi önkénteseink!

Tomcsik Dóri alelnök 2 éves mandátumának lejártával az egyesület új alelnökét keresi, illetve keresünk 3 főt az Útilapu elnökségi tagjai közé is.

Információ a board (kibővített elnökségi) tagságról:
Az Útilapu Hálózat, mint a Service Civil International nemzetközi humanitárius szervezet magyar tagszervezete önkéntes pozícióban lehetőséget nyújt 5+2 fős Kibővített Elnökségébe való pályázásra:

1. A Kibővített Elnökség felépítése:
Elnök: 1 fő
Alelnök: 1 fő – 1 fő jelentkezését várjuk!
Elnökségi tag: 5 fő – 3 helyre várjuk a jelentkezéseket!

2. A Kibővített Elnökség mandátuma:
Nem meghatározott a mandátum időtartama, de az elnökség tagjait minden év elején újra választjuk. Az Elnök és Alelnök pozíció maximum 2 évre szól.

3. A Kibővített Elnökség megválasztása:
A Kibővített elnökség tagjait a Közgyűlés választja meg egyszerű többséggel. A Közgyűlésen részt vehet bárki, szavazati joggal pedig az Útilapu Hálózat tagjai rendelkeznek.

4. A Kibővített Elnökség feladatköre:
A, Az Elnök és Alelnök megnevezés adminisztratív jellegű, azt a két főt jelöli, aki a szervezet hivatalos képviselőjeként léphetnek fel, és aláírási joggal rendelkeznek a szervezet hivatalos ügyeiben.

B, Feladatok:
– Az Útilapu Hálózat képviselete itthoni és nemzetközi rendezvényeken
– Az évente 2 alkalommal megrendezett legfontosabb SCI találkozókon való részvétel
– munkacsoportok segítése
– A szervezet stratégiai, technikai, pénzügyi tervezésében való részvétel
– A szervezet tevékenységeinek felügyelete, projektjeinek megtervezése
– konstruktív részvétel a döntéshozatalban

5. A Kibővített Elnökség honorálása:
A pozíció önkéntes, tehát nem fizetett!
– a nemzetközi és itthoni képviselet ellátásához, részvételhez szükséges utazás és szállás egészben vagy részben való finanszírozása
– szakmai gyakorlat szerzésének lehetősége a szervezeti menedzsment, nemzetközi kapcsolatok, projekttervezés, pályázatírás, PR, pénzügyi tervezés terén
– számos tréningen, továbbképzésen, konferencián való részvétel lehetősége itthon és külföldön
– szakmai és informális kapcsolatok bővítése
+ az Kibővített Elnökség tagjai tagdíjmentesek

6. Elvárások:
– tapasztalat itthoni/külföldi önkéntes munka terén
– kommunikációs szintű angol nyelvtudás
– konstruktív és résztvevő hozzáállás
– lelkesedés és felelősség
– elérhetőség a mandátum egész időtartama alatt – heti pár óra, amit az Elnökségi tag az Útilapu ügyeire tud fordítani

Jelentkezni az címen lehet egy rövid motivációs levéllel, január 22-ig!
(A közgyűlés január 27-én 18:30-kor lesz az Útilapu Hálózat székhelyén (1074 Budapest Dohány utca 84. A/1.) aki jelentkezik fontos, hogy el tudjon jönni!)